Świętemu na urodziny

W minionym tygodniu gimnazjaliści z „jedynki” obchodzili święto swojej szkoły i urodziny patrona. Tego dnia przeszli w marszu przez Świdnik i spotkali się z mieszkańcami. Wspólne świętowanie zakończyli koncertami i występami w Miejskim Ośrodku Kultury.
W minioną środę przypadła 96. rocznica urodzin świętego Jana Pawła II. Tego samego dnia świdnicka „jedynka”, której patronuje Papież – Polak, również obchodziła swoje święto. Nauczyciele i uczniowie postanowili w sposób szczególny uczcić swojego niezwykłego patrona.
Po jubileuszowej mszy świętej w kościele pw. Chrystusa Odkupiciela przemaszerowali na plac Konstytucji 3 maja. Nieśli ze sobą transparenty z cytatami z Jana Pawła II. Na centralnym miejskim placu przed Pomnikiem Nieznanego Żołnierza uczniowie i nauczyciele złożyli kwiaty. W ten sposób uczcili również przypadającą 18 maja 72. rocznicę bitwy pod Monte Cassino. Przystanek na pl. Konstytucji 3 maja był również okazją do spotkania z mieszkańcami Świdnika i wspólnego odśpiewania pieśni „Czerwone Maki na Monte Cassino”. Na tym świętowanie się nie zakończyło. Uczniowie z pl. Konstytucji ruszyli do Miejskiego Ośrodka Kultury. Na ten szczególny dzień gimnazjaliści i nauczyciele przygotowali program artystyczny „Młodzi dla Jana Pawła II”. W trakcie wydarzenia zostały podsumowane konkursy na kropielnicę, wiedzy o Janie Pawle II, literacki pt. „Jak w dzisiejszym świecie być miłosiernym i szlachetnym” i konkursu na prezentację – „Jan Paweł II – miłośnik sportu”.
Nie zabrakło również występów muzycznych. Na scenie zaprezentowała się absolwentka Gimnazjum nr 1 Monika Kowalczyk. Młoda artystka jest tuż przed wydaniem swojej płyty. Przed publicznością wystąpił też szkolny zespół wokalno-instrumentaln. Na koniec widzowie obejrzeli pokaz tańca towarzyskiego.(kal)