Świetlicki już nie wicewójtem

Od nowego roku wicewójtem w gminie Białopole jest Marzena Kołodyńska. Mirosław Świetlicki, który pełnił tę funkcję od roku zrezygnował. Nadal będzie pracował w urzędzie.

M. Świetlicki to były wójt Żmudzi. Gdy w 2010 roku przegrał wybory z Edytą Niezgodą trafił do starostwa powiatowego w Chełmie. Po kilku latach pracy i długich okresach na zwolnieniu lekarskim ze starostwem się rozstał. W 2017 roku trafił do Urzędu Gminy w Białopolu. A pod koniec 2019 roku wójt Henryk Maruszewski powierzył mu obowiązki swojego zastępcy. Zbiegło się to z odejściem kilkorga pracowników m.in. sekretarza i wicewójta, na emerytury.

Przed tygodniem Świetlicki zrezygnował z funkcji a jego miejsce zajęła Marzena Kołodyńska z wydziału finansowego urzędu. – Pan Świetlicki nadal pracuje w urzędzie na swoim dotychczasowym stanowisku, bo u nas nie ma etatowej funkcji zastępcy tylko pracownik ma powierzone obowiązki i dostaje za to dodatek – mówi H. Maruszewski.

Maruszewski mówi, że dopóki będzie wójtem zawsze będzie miał zastępcę, bo to ułatwia pracę urzędu i załatwianie spraw interesantom, kiedy jego nie ma w pracy. – Nie wszystkie dokumenty może podpisać sekretarz pod moją nieobecność, dlatego potrzebny jest wicewójt – mówi. – A pani Kołodyńska była przez pewien czas kierownikiem ośrodka pomocy społecznej, potem przeniosła się do urzędu. Ma największe doświadczenie w monitorowaniu inwestycji unijnych m.in. w związku z budową sali gimnastycznej w Białopolu. (bf)