Świetny powrót Czerwińskiego

PŁAWANICE KAMIEŃ – UNIA REJOWIEC 0:3 (0:1)
0:1 – Czerwiński (30), 0:2 – P. Huk (62 karny), 0:3 – P. Huk (86).
PŁAWANICE: S. Dudko – Hawryluk, Malinowski, Szajna (46 Wojcieszek), Neckar, Gąsiorowski, Czajka (65 Wiśniewski), Szałaj, Rzeszut, Nestorowicz, Kamiński. Trener – Michał Filipczuk.
UNIA: Soczyński – Kloc, Pawlicha, Karauda (70 M. Huk), Brzezicki, P. Huk, Leśnicki, K. Bohuniuk (46 Piłat), Paśnik (87 Kowalczyk), Grel (73 Sąsiadek), Czerwiński. Trener – Tomasz Sąsiadek.
Sędziowali: Czarnota oraz Romanowski i Kowalski.
Pławanice Kamień to pierwszy zespół, który po zakończeniu sezonu pożegna się z chełmską ligą okręgową. W spotkaniu z Unią Rejowiec ambitni gospodarze tanio skóry nie sprzedali, ale byli nieskuteczni. Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, obie drużyny stworzyły sobie po kilka dogodnych okazji, m.in. piłka trafiała w poprzeczkę, zarówno po jednej, jak i drugiej stronie.
Unia wygrała, bo miała w swoim składzie Adriana Czerwińskiego, zawodnika, który zagrał po dłuższej przerwie. To on strzelił pierwszą bramkę, a w drugiej połowie wypracował rzut karny, zamieniony na gola przez Przemysława Huka. Obaj zawodnicy przeprowadzili też akcję, po której padła trzecia bramka dla gości. – Po wyrównanym początku w drugiej połowie byliśmy zespołem dużo lepszym. Wiadomo, że ciężko się gra w Pławanicach i jedno, czy dwubramkowe prowadzenie o niczym nie przesądza, ale nam udało się strzelić trzeciego gola i odnieść kolejne zwycięstwo – mówił po spotkaniu Jan Mazur, wiceprezes Unii.(red)