Święto krasnostawskiej policji

We wtorek (16 lipca) krasnostawscy policjanci obchodzili swoje święto. Uroczystość połączona była z uczczeniem setnej rocznicy powstania polskiej policji państwowej. Podczas akademii wręczono nominacje na wyższe stopnie policyjne oraz nagrodzono uczestników konkursu plastycznego.

We wtorek w sali konferencyjnej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta zbiórka z okazji święta policji.

– W tym roku była to szczególna uroczystość, połączona z obchodami 100-lecia powstania polskiej policji państwowej. W święcie, poza policjantami i pracownikami cywilnymi naszej komendy, udzieli wzięli licznie zaproszeni goście, w tym m.in. przedstawiciele parlamentarzystów reprezentujących powiat krasnostawski, duchowni, przedstawiciele władz samorządowych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych oraz instytucji współpracujących z policją – informuje Piotr Wasilewski, rzecznik krasnostawskiej policji. Szczególnym gościem był zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Lublinie insp. Radek Bąchór.

Podczas akademii 36 policjantów z Krasnegostawu otrzymało nominacje na wyższe stopnie policyjne. W trakcie uroczystości wręczone zostały też dyplomy i nagrody dla zwycięzców konkursu plastycznego zorganizowanego przez komendanta powiatowego policji w Krasnymstawie mł. insp. Wiolettę Pawluk, w który wzięły udział dzieci w wieku 3-6 lat.

(kg)

Lista awansowanych policjantów Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie:

wydział prewencji: st. asp. Ewa Kosmala-Lewczuk na asp. szt., sierż. szt. Paweł Koper na mł. asp., st. sierż. Mateusz Sawa na sierż. szt., st. sierż. Paweł Jaźwiński na sierż. szt., st. sierż. Kamil Miszczak na sierż. szt., st. sierż. Sylwia Podgórniak na sierż. szt., sierż. Daniel Pluta na st. sierż., st. post. Artur Makuch na sierż., st. post. Krzysztof Cichosz na sierż., post. Piotr Sasim na st. post., post. Przemysław Kwapisz na st. post., wydział kryminalny: st.asp. Marek Kaczmar na asp. szt., st. asp. Krzysztof Burszczan na asp. szt., asp. Adrian Czwórnóg na st. asp., mł. asp. Joanna Saj na asp., sierż. Adrian Nadolski na st. sierż., wydział ruchu drogowego: asp. Grzegorz Sochacki na st. asp., mł. asp. Paweł Sawa na asp., sierż. Łukasz Harasim na st. sierż., sierż. Marcin Bielecki na st. sierż., sierż. Jarosław Żelisko na st. sierż., post. Łukasz Antończak na st. post., posterunek policji w Żółkiewce: st. post. Wojciech Moń na sierż., st. post. Sławomir Tomczyk na sierż., post. Rafał Łuczkiewicz na st. post., post. Paweł Jarmosz na st. post., posterunek w Izbicy: mł. asp. Sławomir Brożek na asp., sierż. Łukasz Repeć na st. sierż., posterunek w Fajsławicach: st. post. Albert Walczak na sierż., posterunek w Siennicy Różanej: sierż. szt. Radosław Zaraza na mł. asp., st. sierż. Damian Tębikowski na sierż. szt., sierż. szt. Maciej Kiszczak na mł. asp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here