Święto małżonków z Żółkiewki

20 par z gminy Żółkiewka świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Uroczystość rozpoczęła się mszą w intencji jubilatów odprawioną w kościele pw. św. Wawrzyńca przez proboszcza Mariana Wiechę.

Część oficjalna uroczystości odbyła się w hali sportowej w Żółkiewce, a poprowadził ją sekretarz gminy Marcin Zając. W imprezie wzięli udział m.in. senator Józef Zając, radny powiatu krasnostawskiego Jan Mróz, proboszcz parafii pw. św. Wawrzyńca w Żółkiewce ks. Marian Wiech, przewodniczący rady gminy Żółkiewka Marian Kania oraz skarbnik gminy Krystyna Koza. Wójt Żółkiewki Jacek Lis złożył jubilatom gratulacje i słowa najwyższego uznania za tak piękne dotrzymane zobowiązanie, złożone przed pięćdziesięciu laty.

– Nie jest łatwo wyrazić słowami podziwu i szacunku dla dwojga ludzi, którzy przez 50 lat idą razem przez życie, wspólną drogą. Czasami droga ta bywa kręta, trudna, nieprzewidywalna. Innym razem prosta, przyjemna, dająca szczęście. Idąc jednak razem, mimo trudności, odmiennych charakterów, dajecie państwo świadectwo, że miłość nie jest tylko pustym słowem – mówił wójt.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie odebrali: Wanda i Bohdan Adamiak, Roman i Danuta Błasiak, Zenon i Zuzanna Bracha, Stanisław i Maria Chudziak, Józef i Stanisława Chyrchel, Janusz i Halina Ciupiak, Ryszard i Stanisława Dąbscy, Andrzej i Maria Dzirba, Stanisław i Anna Gdak, Tadeusz i Anna Gumienniak, Eugeniusz i Anna Jałowieccy, Zbigniew i Krystyna Kusiak, Bogusław i Maria Lenard, Marek i Elżbieta Lolo, Stanisław i Anna Michnik, Kazimierz i Marianna Osmolińscy, Henryk i Danuta Trumińscy, Stanisław i Marta Tylus, Zygmunt i Danuta Włodarczyk oraz Wiktor i Teresa Zbrońscy. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here