Święto nauczycieli w I LO

W I LO w Krasnymstawie zorganizowano Dzień Edukacji Narodowej. Ze względu na pandemię świętowano nieco skromniej niż dotychczas.


Dyrektor I LO Anna Patejuk poinformowała zebranych o nagrodzie lubelskiego kuratora oświaty, którą w tym roku otrzymała Marta Grzywna, nagrodach zarządu powiatu, które odebrali: Dorota Matysiak, Ewa Przybysiak-Przybyszewska, Sylwia Wójcik-Wilkołazka oraz Mirosław Patejuk. Podczas uroczystości przyznano też nagrody dyrektora I LO.

W tym roku trafiły one do nauczycieli: Agnieszki Chwaszcz, Edyty Fideckiej, Karoliny Koman-Wardy, Anny Kosmowskiej, Tamary Koterwas, Katarzyny Nowackiej, Marii Pliszczyńskiej, Anny Rycyk, Magdaleny Sadowskiej, Marcina Wilkołazkiego, wychowawców internatu: Iwony Malessy, Elżbiety Grzesiak, a także pracowników administracji i obsługi: Marii Tomaszewskiej, Beaty Wędziny, Andrzeja Wojtaszka, Ireny Wędziny, Joanny Ciempiel, Marii Filewicz, Doroty Kić, Doroty Puchacz, Krzysztofa Filewicza i Arkadiusza Żelazko.

Podczas akademii odbyło się też ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ostatnim punktem programu była krótka część artystyczna, którą uczniowie przygotowali wraz z opiekunkami: Anną Kosmowską i Dorotą Matysiak. W rolę konferansjera wcielił się Rafał Dziedzic. Wiersz o wspólnych podróżach w krainę wiedzy wygłosiła Olesya Vasylyk. Piosenkę Anny Jantar w oryginalnej aranżacji zaśpiewała Justyna Wysocka.

Wiersze – podziękowania recytowali: Weronika Wojtyna i Radosław Rogoziński. Patrycja Chwała i Bartłomiej Żurek wykonali nostalgiczną piosenkę z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. W finale wystąpił Kacper Kowalski z refleksyjnym utworem „My way”, który wykonał na trąbce. W koncercie wystąpiła również Aleksandra Żybała z utworami skrzypcowymi. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here