Święto Niepodległości w Siennicy Różanej

10 listopada w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej odbyły się gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystość rozpoczęła się wspólnym przemarszem do kościoła Wniebowzięcia NMP w Siennicy Różanej, gdzie odprawiona została msza w intencji Ojczyzny. Następnie delegacje udały się na cmentarz parafialny, gdzie złożyły wieńce pod pomnikiem ku czci żołnierzy Wojska Polskiego poległych w walce z Niemcami we wrześniu 1939 r.

Dalsza część obchodów miała miejsce w hali sportowej ZSCKR. Gościem specjalnym był Robert Jakubik – dyrektor departamentu oświaty i polityki społecznej w MRiRW. Po jego wystąpieniu nastąpiło podpisanie aktu erekcyjnego, sporządzonego w związku z rozpoczęciem budowy hali warsztatów. Środki na tę inwestycję przekazał minister rolnictwa i rozwoju wsi.

W dalszej części uroczystości kadeci z klasy drugiej oddziału przygotowania wojskowego wykonali pokaz musztry paradnej, następnie młodzież ZS CKR zaprezentowała część artystyczną. Na zakończenie odbył się koncert Orkiestry Dętej z Tarnogóry. Szczególną atrakcją była wystawa sprzętu wojskowego, pokaz pojazdów i maszyn rolniczych oraz poczęstunek grochówką wojskową. Punkt promocyjny zorganizował 24 Batalion Lekkiej Piechoty. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here