Święto plonów 2022

W najbliższy weekend w trzech gminach powiatu krasnostawskiego zaplanowano dożynki. W niedzielę 14 sierpnia będą świętować rolnicy z Kraśniczyna i Izbicy, a w poniedziałek – 15 sierpnia z Gorzkowa.

Jako pierwsza za plony podziękuje gmina Izbica. W niedzielę 14 sierpnia o godz. 13.00 na stadionie sportowym rozpocznie się msza święta w intencji wszystkich rolników. Jak zwykle odbędzie się też konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Również 14 sierpnia, o godz. 14.00 rozpoczną się dożynki w gminie Kraśniczyn. Rolnicy z tej gminy będą świętować w Surhowie przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej (program dożynek na plakacie). Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Nowego Tygodnia.

W poniedziałek 15 sierpnia natomiast święto plonów odbędzie się w Gorzkowie. Uroczystość rozpocznie się od mszy świętej w kościele o godz. 13.00. Po nabożeństwie zaplanowano obrzęd dożynkowy i przejście korowodu na stadion sportowy oraz okolicznościowe wystąpienia. Na scenie zaprezentują się m.in. zespół wokalny „Śpiewające ludki”, zespół śpiewaczy „Gorzkowianki”, kapela „Uroczysko”, zespół muzyczny „Bass”, zespół „Rozstrojeni”, zespół „Dziewczęca banda”, zespół „Amicus” i Piotr Jaworski, Cezary Bojankowski. Wystąpią również zespół z Domu Kultury w Kraśniczynie i zespół Kuzyn Zenka. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Skolim”. Po koncercie zaplanowano dyskotekę na północy. Dożynkom będą towarzyszyły: wystawy rękodzieła artystycznego, stoiska kół gospodyń wiejskich z terenu gminy, mała gastronomia, stoiska z zabawkami, kosmetykami, wesołe miasteczko, przejażdżki kucykami „Krasna Szkapa”. (s)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here