Święto pracowników socjalnych

Pracownicy socjalni z powiatu krasnostawskiego odebrali z rąk starosty wyróżnienia przyznane w ramach obchodów Dnia Pracownika Socjalnego.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy odprawionej w kościele pw. św. Franciszka w Krasnymstawie. Liturgii przewodniczył ks. Jarosław Wójcik. Dalsza część wydarzenia odbyła się w sali kinowej Krasnostawskiego Domu Kultury. Galę poprowadzili Paulina Stafijowska i Henryk Podolak. Starosta krasnostawski Andrzej Leńczuk w swoim wystąpieniu przywołał słowa Prymasa Tysiąclecia – Kardynała Stefana Wyszyńskiego dotyczące pięknej idei służby drugiemu człowiekowi.

Starosta podkreślał także, że praca społeczna z drugim człowiekiem, zwłaszcza tym potrzebującym, nie tylko wymaga odpowiednich predyspozycji osobowościowych, ale i wielkiego poświęcenia, które powinno być powszechnie doceniane i szanowane. Podziękowania przekazali również zastępca burmistrza Krasnegostawu Wojciech Kaczmarczyk i dyrektor PCPR Waldemar Fedorowicz.

Z okazji Dnia Pracownika Socjalnego władze samorządu powiatowego nagrodziły pracowników społecznych listami gratulacyjnymi. Wyróżnienia wręczali: starosta Leńczuk, dyrektor Fedorowicz, wiceprzewodniczący rady powiatu Mirosław Księżuk i przewodnicząca komisji oświaty Ewa Nieścior.

Nie zabrakło części artystycznej. Tym razem wychowankowie i opiekunowie Centrum Administracyjnego Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Krasnymstawie przygotowali wzruszającą interpretację Małego Księcia Antoine de Saint-Exupéry’ego. (k)