Święto w togach i biretach

Zakończenie studiów to niezwykle ważne wydarzenie w życiu każdego młodego człowieka – to podsumowanie kilku lat ciężkiej pracy, ale i początek nowej drogi życiowej. Na UMCS już od 5 lat uroczyście świętuje się absolutoria.
– W tym roku w absolutoriach bierze udział prawie tysiąc studentów wszystkich kierunków prowadzonych na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej – informuje Aneta Adamska, rzecznik prasowy UMCS. – Absolutoria dają studentom możliwość do symbolicznego i na długo zapadającego w pamięć pożegnania się ze swoją Alma Mater. Dzięki tego rodzaju uroczystościom zakończenie studiów na UMCS nie ogranicza się tylko do obrony pracy licencjackiej czy magisterskiej oraz odebrania dyplomu z dziekanatu.
Pierwsze absolutoria studentów Wydziału Pedagogiki i Psychologii odbyły się w piątek 10 czerwca. 17 czerwca świętowali absolwenci Wydziału Biologii i Biotechnologii, Wydział Filozofii i Socjologii, Wydziału Artystycznego, Wydziału Matematyki, Fizyki i Informatyki, Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej oraz Wydziału Chemii. W sobotę 18 czerwca uroczyste zakończenie mieli studenci Wydziału Humanistycznego, 24 czerwca – Wydziału Politologii, a 25 czerwca – Wydziału Prawa i Administracji. MG