Święto u strażaków

Uroczystość z okazji Dnia Strażaka w remizie KP PSP w Świdniku

Na co dzień z narażeniem życia i w pocie czoła ratują nasze życie i mienia. Raz do roku, z okazji imienin swojego patrona św. Floriana, jest okazja, by strażacki trud docenić i im podziękować, m.in. wręczając odznaczenia, medale i awanse.


Doroczne uroczystości z okazji przypadającego 4 maja Międzynarodowego Dnia Strażaka, w tym roku, w powiecie świdnickim odbyły się z małym opóźnieniem, bo 14 maja i z uwagi na trwającą pandemię miały skromniejszy wymiar. Nie zabrakło jednak słów podziękowań nie tylko od przełożonych, ale również od władz rządowych i samorządów oraz będących tego wyrazem awansów i odznaczeń.

Awanse na wyższe stopnie służbowe odebrali: na stopień kapitana, mł. kpt. Marek Lasota, na stopień młodszego kapitana – mł. asp. Paweł Lato, na stopień aspiranta sztabowego – st. asp. Piotr Łagowski, na stopień starszego aspiranta – asp. Jacek Pawelec, na stopień ogniomistrza – mł. ogn. Marcin Brus, mł. ogn. Adam Grzegorczyk, mł. ogn. Paweł Kurzępa i mł. ogn. Paweł Sieczkarz.

Oprócz awansów strażacy otrzymali odznaki i medale. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji nadał „Brązową Odznakę Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” mł. bryg. Pawłowi Ostrowskiemu i asp. sztab. Markowi Berezie. Ponadto Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Lublinie odznaczyło medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” 6 funkcjonariuszy świdnickiej komendy. Medale wręczył dh Dariusz Kołodziejczyk, prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Świdniku.

Medal złoty otrzymali: asp. sztab. Krzysztof Bednarczyk i st. asp. Jacek Pawelec; medal srebrny kpt. Dawid Lasota i st. asp. Jan Stachyra; medal brązowy otrzymali mł. ogn. Michał Król i mł. ogn. Sławomir Terlecki. W okolicznościowym wystąpieniu st. bryg. Adam Niemczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Świdniku, podsumował działalność komendy w ostatnim okresie oraz pogratulował strażakom otrzymanych awansów i odznaczeń, dziękując im za zaangażowanie i codzienną służbę.

(opr. w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here