Swoich ofiar szukali przed kantorem

Dwóch Gruzinów grasowało w Lublinie. Przed kantorem typowali swoje ofiary, a potem je śledzili.


W ten sposób przestępcy zauważyli 28-latka z Fajsławic, który zjawił się w kantorze, by wymienić plik banknotów w obcej walucie na polskie złotówki. Dla sprawców wydał się idealnym celem. Postanowili go śledzić. Wkrótce nadarzyła się okazja do skoku, bo mężczyzna zaparkował auto przy centrum handlowym i poszedł na zakupy. W schowku zostawił gotówkę. Przestępcy wybili szybę i zabrali łup. Zgarnęli aż 25 tys. zł!

Wszystko działo się w sierpniu tego roku. Policjanci rozpoczęli drobiazgowe śledztwo. Przegląd wielu godzin z nagrań z monitoringu przyniósł efekty. Okazało się, że podejrzani tego dnia byli legitymowani przez patrol. Mundurowi wiedzieli kogo mają szukać: 30– i 54-latka z Gruzji.

W minionym tygodniu cudzoziemcy zostali zatrzymani. Wpadli w Trzebnicy, gdzie prawdopodobnie przymierzali się do kolejnego przestępstwa.

– Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem i zostali aresztowani. Sprawdzamy, czy podejrzani mają na koncie więcej przestępstw – informuje komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. LL

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here