Sygnał do przebudowy

Stadion Sygnału od dawna jest w opłakanym stanie

Warszawska firma DBM Services wygrała przetarg na przebudowę boiska klubu Sygnał przy ul. Zemborzyckiej. Ma być gotowe w czerwcu przyszłego roku.


Inwestycję tę wybrali mieszkańcy w drugiej edycji Budżetu Obywatelskiego. Szacowano wówczas, że pochłonie ona ok. 1,5 mln zł. Gdy ogłoszono pierwszy przetarg, okazało się, że firmy, które chciały podjąć się tego zadania, zażyczyły sobie za przebudowę Sygnału dwa razy tyle. Miasto podniosło kwotę za roboty do 1,740 mln zł i ogłosiło kolejny przetarg. Znów wykonawcy chcieli więcej. Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła wspomniana firma DBM Services – 1,82 mln zł. Rad nie rad miasto zdecydowało się dołożyć brakujące 90 tys. zł i przyjąć tę ofertę.
– W pierwszej kolejności wykonany zostanie mur oporowy – mówi Joanna Bobowska z biura prasowego ratusza. – Powstanie również boisko do gry w piłkę nożną o wymiarach 61 na 110 metrów, oświetlenie, piłkochwyty, zaplecze. Od strony wschodniej przewidziano jeden rząd siedzisk, od zachodniej wiaty dla zawodników rezerwowych. Będzie też tablica elektroniczna do odczytu wyniku meczów.
Prace przewidziano do końca czerwca przyszłego roku. BCH