Sylwester powraca na plac Litewski

Miejski Sylwester wraca po 4-letniej przerwie na plac Litewski. Na scenie lubelscy artyści.


Największe polskie i zagraniczne hity w programie „Sylwestrowa Noc Przebojów” zagra Tomasz Momot Orkiestra z gośćmi: Natalią Wilk, Łukaszem Jemiołą i Tomaszem Korpantym. Muzykom i wokalistom towarzyszyć będą tancerze formacji GAMZA. Autorem wszystkich orkiestrowych aranżacji jest Tomasz Momot. – Dołożymy starań, by wszyscy na placu Litewskim zatańczyli i zaśpiewali – deklaruje Tomasz Momot. O oprawę muzyczną w klimacie techno – house na początku i na końcu imprezy zadba DJ Alan White.

O północy zamiast fajerwerków rozpocznie się pokaz ognia – „Fire Party”, przygotowany przez lubelską fundację „Sztukmistrze” i artystów z zagranicy.

– Będzie ogień! – zapowiada Jakub Szwed z fundacji „Sztukmistrze”. Miasto wyda na organizację sylwestrowej nocy 300 tys. zł. Scena zostanie ustawiona przy fontannach, przodem do budynku Poczty Głównej. Sylwestrowa impreza będzie podsumowaniem trzyletniego okresu wielkich jubileuszy Lublina. Początek o godzinie 21.00.

Jak co roku po zakończeniu zabawy sylwestrowej ( około 1 w nocy) będzie można bezpłatnie dotrzeć do domu nocną komunikacją miejską. Trasy przejazdów autobusów pozostaną niezmienione, natomiast zwiększy się ich częstotliwość. Szczegółowy rozkład będzie można znaleźć wkrótce na: www.mpk.lublin.pl.(EM.K.)