Synalek-okrutnik w celi

Najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym, decyzją Sądu Rejonowego w Chełmie, 40-letni mieszkaniec miasta. Brutal od ponad dwóch lat znęcał się nad swoimi rodzicami. Policjanci zatrzymali go we wtorek (7 maja) i założyli rodzinie tzw. Niebieską Kartę, której celem jest przeciwdziałanie przemocy w rodzinie.


– Zgodnie z przepisami kodeksu karnego mężczyźnie grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności – informuje podkom. Ewa Czyż, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chełmie.

Dwa dni później (w czwartek, 9 maja) w wyniku interwencji domowej zatrzymany został kolejny sprawca przemocy domowej. 36-latek z ul. Pocztowej od 2017 roku pastwił się nad swoją partnerką (22 lata). W piątek trafił przed oblicze prokuratora. – Pamiętajmy, że osoby doświadczające przemocy domowej nie pozostają z tym same.

Przepisy prawne zabraniają stosowania przemocy wobec swoich bliskich. Jeżeli sami lub ktoś z rodziny jest krzywdzony przez osoby najbliższe, nie wstydźmy się prosić o pomoc. Zwróćmy się w takiej sytuacji o pomoc do policjantów lub też innych instytucji zajmujących się przeciwdziałaniem przemocy w rodzinie – tłumaczy podkom. Czyż. (pc)