Szacun dla dzielni

Bronowice zapraszają na jubileusz 20-lecia wspólnot mieszkaniowych i pierwszy Jarmark Bronowicki. Połączone imprezy odbędą się 1 września (piątek), na boisku Szkoły Podstawowej nr 33 w Lublinie, przy ulicy Pogodnej 19.


Organizatorzy zachęcają do udziału całe rodziny, początek o godz. 16. W programie m.in. koncert orkiestry wojskowej z Dęblina, występ Adriana Makara, laureata VII edycji „Mam talent” oraz Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Masters”.
Na I Jarmarku Bronowickim zaprezentują się m.in. służby mundurowe, policjanci pokażą np. najnowszy radiowóz, motocykle, armatkę wodną i robota do wykrywania niebezpiecznych materiałów. Bezpłatne porady i badania (mammografia, pomiar poziomu cukru, ciśnienia tętniczego) zapewnią m.in. Lubelski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia czy NZOZ „MARMED” Świdnik. Na dzieci i młodzież czeka moc atrakcji na fantastycznych kolorowych „dmuchańcach”, a także konkursy i zabawy. Podczas jarmarku odbędzie się też turniej piłki nożnej, na który zaprasza Akademia Piłkarska Bronowice Lublin. A ponadto: kiełbaski z grilla, pierogi, gofry, kawa, herbata, wata cukrowa, popcorn, itp. Organizatorami są: Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina – Dzielnicy Bronowice, Honorowy i Społeczny Komitet Organizacyjny, Fundacja Bank Żywności wraz z Dzielnicowym Domem Kultury „Bronowice” w Lublinie. (EM.K.)