Szafa pełna ciepła

Szafa pełna ciepła zostanie w Świdniku co najmniej do wiosny

Przy Miejskim Centrum Usług Socjalnych w Świdniku stanęła kolorowa szafa. Choć wykonana z chłodnego metalu, jest po to, by grzać, bo w jej wnętrzu znalazły się płaszcze, swetry czapki i szaliki. Każda osoba, która potrzebuje ciepłego ubrania, a nie stać jej na jego zakup, może zabrać sobie wybrane rzeczy. Pomysłodawcami przedsięwzięcia jest świdnicka policja oraz MCUS w Świdniku.


– Szafa będzie stała, dopóki będzie taka konieczność. Mamy nadzieję, że zda egzamin i przyczyni się do czyjegoś uśmiechu. Teraz w okresie świątecznym chcemy, aby tych uśmiechów pojawiało się jak najwięcej.

Serdecznie dziękujemy Grzegorzowi Pastusiakowi za piękne graffiti i panu Tomaszowi z MCUS za wsparcie techniczne, podopiecznej centrum za wydzierganie kolorowego szalika, którym szafa jest przewiązana, firmie Art Kwadrat za bezpłatne wykonanie banera, a także wszystkim ludziom dobrych serc, którzy wsparli pomysłem, czynem i życzliwym słowem – mówi asp. Elwira Domaradzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Mieszkańcy Świdnika mogą również przekazywać ciepłą odzież dla potrzebujących. Warunkiem jest to, aby była w dobrym stanie. Odzież można przynosić do siedziby MCUS, a swoją wizytę należy poprzedzić dzwoniąc pod nr tel. 81 751 62 00. (w)