Szansa dla mam

Mieszkanki gmin Siennica Różana i Krasnystaw, które chcą wrócić do pracy po przerwie związanej z urodzeniem lub wychowaniem dziecka, mogą skorzystać z pomocy ekspertów. Gminy i Powiatowy Urząd Pracy w Krasnymstawie oferują udział w projekcie „Aktywna mama”.

To propozycja dla pań, które, oprócz obowiązków rodzinnych, chcą się spełnić zawodowo. W ramach projektu mają szanse na bezpłatne szkolenia, fachowe wsparcie, staże zawodowe i pomoc finansową. Oferta skierowana jest wyłącznie do kobiet, które są zarejestrowane w PUP w Krasnymstawie i nie wróciły do pracy po urodzeniu dziecka.

Urząd pracy razem z gminami Siennica Różana i Krasnystaw oferują bezpłatne szkolenia z obsługi komputera i kasy fiskalnej oraz wizażu, indywidualne konsultacje z psychologiem, terapeutą i doradcą zawodowym, trzymiesięczny staż zawodowy, stypendium stażowe, zwrot kosztów dojazdu na szkolenia i zatrudnienie po ukończeniu stażu. Panie mogą również skorzystać z Bonu „Niania+” w wysokości 5 tys. zł na opiekę nad dzieckiem w czasie stażu oraz Bonu „Mama+”, czyli 500 zł na poprawę wizerunku, na przykład na wizytę u fryzjera czy kosmetyczki. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here