Szczepienia stanęły, a kolejna fala wzbiera

Podczas konwentu starosty, burmistrza i wójtów powiatu krasnostawskiego, samorządowcy podpisali się pod kolejnym apelem o szczepienia. Te praktycznie stanęły w miejscu, a zakażeń koronawirusem jest coraz więcej.

W ubiegłym tygodniu nie było praktycznie dnia, by w powiecie krasnostawskim nie stwierdzono mniej niż 10 zakażeń koronawirusem. Na covid-19 zmarła kolejna osoba.

– Uczestnicy konwentu starosty, burmistrza oraz wójtów powiatu krasnostawskiego, mając na uwadze zwiększającą się liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 oraz niski poziom zaszczepienia w powiecie krasnostawskim, apelują do mieszkańców powiatu, a także do urzędów, przedsiębiorstw i instytucji o odpowiedzialną postawę i przyspieszenie szczepień przeciwko COVID-19, dla dobra i bezpieczeństwa naszych bliskich oraz wspólnot lokalnych – napisał w specjalnym oświadczeniu przewodniczący konwentu, starosta Andrzej Leńczuk. – Zróbmy wszystko, abyśmy mogli jak najszybciej wrócić do normalności i przezwyciężyć epidemię XXI wieku, jaką jest COVID-19 – dodał.

To nie pierwszy tego typu apel. Wcześniej o szczepienia apelował burmistrz Krasnegostawu Robert Kościuk, a także kilku wójtów i starosta. Niestety. Nie przekłada się to na liczbę szczepień. Ta stanęła w miejscu kilka tygodni temu. Do końca ubiegłego tygodnia najwięcej zaszczepionych było wśród mieszkańców Krasnegostawu – prawie 50 procent. Dość dobrze szczepienia przebiegają w gminie Gorzków (47,6), Łopiennik Górny (45,4), czy Rudnik (44,9). Najmniej zaszczepionych mieszkańców jest w gminie Siennica Różana (39,1) i gminie Krasnystaw (40,2). Poziom wyszczepienia w innych gminach powiatu wygląda następująco: Fajsławice – 44,3, Kraśniczyn – 42,9, Żółkiewka – 42,1, Izbica – 42,4. (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here