Szczury mają się świetnie

Wiosną świdniczanie alarmowali, że w centrum miasta, w biały dzień można spotkać szczury. Widziano je w okolicach ulic Wyspiańskiego i Niepodległości, a także na ul. Króla Pole. We wskazanych miejscach przeprowadzono deratyzację, ale ostatnio problem znów się pojawił. Także w innych częściach Świdnika.


O tym, że w centrum naszego miasta na trawnikach oraz kwietnikach przy skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Wyspiańskiego można zauważyć „grasujące stada szczurów” wiosną tego roku alarmował radny Grzegorz Doroba (klub radnych KO). Niedługo później podobny problem, tyle że na ul. Króla Pole, zgłaszali radny Mirosław Tarkowski i Marcin Magier (klub radnych burmistrza Jaksona), którym na harcujące szczury poskarżyli się mieszkańcy.

W odpowiedzi na ten głosy we wskazanych przez radnych lokalizacjach miejskie służby porządkowe przeprowadziły deratyzację. Ta najwidoczniej okazała się mało skuteczna, bo szczury powróciły, o czym ostatnio znów informował radny Doroba.

– 25 marca 2021 r. złożyłem interpelację dotyczącą poprawy stanu higieniczno-epidemiologicznego w Świdniku. Interpelacja dotyczyła pojawienia się w naszym mieście dużej ilości szczurów, które grasowały na trawnikach zarówno w dzień, jak i w nocy. Zwracam się z prośbą o podjęcie ponownego odszczurzania, ale tym razem w całym naszym mieście, bowiem mieszkańcy z różnych stron Świdnika zgłaszają mi obecność szczurów, a nawet przypadki pogryzienia przez te gryzonie zwierząt domowych. Szczególnie dużo zgłoszeń dotyczy wschodniej i południowej części miasta. Na terenie centrum problem również się powtarza – napisał radny w ostatniej interpelacji, przy okazji dziękując, że ostatnim razem miasto szybko zareagowało na jego zgłoszenie.

W odpowiedzi na pismo G. Doroby Urząd Miasta Świdnik poprosił, by ten przekazał urzędnikom konkretne lokalizacje, w których problem występowania gryzoni jest nasilony, ale zastrzegł, że deratyzacja może zostać przeprowadzona wyłącznie na tych terenach, które należą do gminy. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here