Szersza i droższa strefa płatnego parkowania

Od 1 lipca rośnie Strefa Płatnego Parkowania i pobierane w niej opłaty. Dla kierowców zostawiających samochody w ciągu dnia przy ul. Radziszewskiego, Curie-Skłodowskiej, Zamojskiej, Rusałka, Leszczyńskiego czy Czechowskiej to ostatnie dni darmowego postoju.
Dotychczasowa SPP, wyznaczona od północy al. Solidarności, od zachodu ul. Lubomelską, Wieniawską i Lipową, od południa ul. Narutowicza i Żmigród, a od wschodu placem Zamkowym, ul. Podwale i Żmigród została powiększona o dwie podstrefy: B, sięgającą na wschodzie po al. Unii Lubelskiej i na południu po ul. Rusałka i al. Piłsudskiego oraz A: zamkniętą od południa ul. Ofiar Katynia i Obrońców Pokoju, od zachodu ul. Akademicką, Łopacińskiego, Długosza i od północy Leszczyńskiego i Czechowską.

W pierwszej (starej) strefie opłaty wzrosną do 3 zł (o złotówkę więcej niż obecnie) za godzinę parkowania, do 10,90 zł za trzy godziny, 20 zł za dobę oraz 0,80 zł za 15 min. W podstrefach za kwadrans postoju zapłacimy 50 groszy, za godzinę 2 zł, za trzy godziny – 7,2 zł, a za dzień – 15 zł.
Strefa parkowania działa od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17. Do 150 zwiększono liczbę parkomatów, w których transakcji będzie można dokonywać kartą bankomatową.BCH