Sześć medali lekkoatletów Agrosu

Za nami jedna z najważniejszych imprez w kategorii młodzik w tym roku, czyli międzywojewódzkie mistrzostwa w Białej Podlaskiej. Bardzo dobrze spisali się lekkoatleci z Chełma, którzy zdobyli na imprezie 6 medali.

Na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Gajosz wygrywając bieg na 100 m z rewelacyjnym rekordem życiowym 12.57 s. Złoty medal wywalczył także, po piorunującym finiszu, Jakub Orzędowski, który poprawił swój rekord życiowy o ponad dwie sekundy na dystansie 300 m przez płotki. Złoto zdobył Jakub Gęsicka, który zwyciężył w biegu na 600 m. Srebro wywalczyła Wiktoria Gajosz, która po raz kolejny poprawiła rekord życiowy, tym razem w biegu na 300 m.

Na najniższym stopniu podium stanęła Zuzanna Ulrych, która rywalizowała w biegu na 300 m przez płotki. Ostatni medal kolorze brązowym wywalczyła sztafeta 4×100 m biegnącą w składzie: Natalia Wójcik, Aleksandra Brzyszko, Maja Krzywica oraz Oliwia Bartkowicz.

Zawodnicy Agrosu Chełm zdobyli aż 27 punkty zaliczanych do klasyfikacji sportu młodzieżowego, dzięki czemu klub uplasował się na 7 miejscu w klasyfikacji końcowej. (k)