„Szesnastka” ma swój plac zabaw

Inwestycję niedugo udostępnią dzieciom

Szkoła Podstawowa nr 16 w Lublinie, mieszcząca się przy ul. Poturzyńskiej na Czechowie Północnym, doczekała się własnego placu zabaw.


Inwestycję tę wywalczyła sama społeczność szkolna w ubiegłorocznym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego. Plac zabaw przy tej placówce był niezbędny ze względu na pojawienie się w niej małych dzieci, po przekształceniu w toku reformy oświaty szkoły z gimnazjum.

Budowa nowego placu zabaw przy SP nr 16 została już zakończona i w najbliższym czasie, po przejściu niezbędnych odbiorów technicznych zostanie on udostępniony dzieciom. Za realizację tego zadania odpowiadała wyłoniona przez Urząd Miasta Lublin w przetargu, firma SAFEPLACE Konrad Kozieł z Borzechowa. Całkowity koszt inwestycji wyniósł około 295 tysięcy złotych.

W ramach projektu powstał ogrodzony plac zabaw o wymiarach 25,89 m x 14,69 m, z bezpieczną nawierzchnią oraz 12 urządzeniami, w tym m. in. skoczkami, piramidą, karuzelą z poręczami, koszem do piłek, huśtawkami typu bocianie gniazdo oraz ważka, tablicami edukacyjnymi, a także sporym zestawem do zabawy, z wieżami i zjeżdżalnią – informuje Monika Głazik z biura prasowego lubelskiego magistratu. Całość prac została przez wykonawcę objęta 60-miesięczną gwarancją.

To już kolejny plac zabaw, jaki powstał w ostatnim czasie przy miejskiej szkole. Niedawno bowiem został ukończony także podobny obiekt przy Szkole Podstawowej nr 5 przy ul. Smyczkowej. W planach na następny rok jest budowa dwóch kolejnych placów zabaw: przy Szkole Podstawowej nr 33 przy ul. Pogodnej oraz przy Szkole Podstawowej nr 57 przy ul. Krasińskiego. Środki na ich wykonanie, podobnie jak obiektu przy SP nr 16, pochodzą z lubelskiego budżetu obywatelskiego.

Marek Kościuk