Szklany urząd za trzy lata

Stary budynek Urzędu Miasta przy ul. Leszczyńskiego zniknie z powierzchni ziemi, a w jego miejsce powstanie nowoczesny biurowiec ze szkła i aluminium

Pod koniec sierpnia ma zostać ogłoszony przetarg na budowę nowego biurowca Urzędu Miasta Lublin przy ulicy Leszczyńskiego 20. Stary gmach zostanie wyburzony.


– Jesteśmy w trakcie przygotowywania dokumentacji przetargowej na budowę nowego biurowca przy ul. Leszczyńskiego 20. Przetarg prawdopodobnie zostanie ogłoszony pod koniec sierpnia – mówi Monika Głazik z biura prasowego ratusza.

Chodzi o nową siedzibę Urzędu Miasta Lublin. Stary budynek przy ulicy Leszczyńskiego 20 ma zostać rozebrany, a w jego miejscu stanie nowy gmach. Inwestycja zostanie zrealizowana w tzw. trybie zaprojektowania i wykonania robót budowlanych. – Rozpoczęcie robót, w tym rozbiórka, będzie zależała od terminu rozstrzygnięcia przetargu, podpisania umowy z wykonawcą oraz przekazania przez miasto terenu pod budowę – dodaje M. Głazik.

Wstępna koncepcja zakłada powstanie przy Leszczyńskiego „nowoczesnej przestrzeni biurowej o łącznej powierzchni użytkowej około 13,8 tys. mkw, w tym ok. 6,3 tys. mkw powierzchni biurowej”. Budynek będzie miał 7 kondygnacji i 29 metrów wysokości. Ma być też wyposażony w parking podziemny. Główne wejście zaplanowano od strony ul. Leszczyńskiego, ale będzie także możliwość wejścia od strony Ogrodu Saskiego. Biurowiec ma być gotowy do końca 2023 roku.

Urzędnicy pracujący w starym budynku przy ulicy Leszczyńskiego przenieśli się do biurowca na ul. Spokojną 2. Od niedawna w tej ostatniej lokalizacji mieszczą się m.in. Wydział Spraw Administracyjnych, Wydział Zdrowia i Profilaktyki czy biuro prawne. Urząd Miasta Lublin wynajmuje przy Spokojnej pomieszczenia o powierzchni ok. 3,3 tys. metrów kwadratowych. – Ustalono czynsz za metr kwadratowy powierzchni w wysokości 52,89 złotych oraz zryczałtowaną opłatę serwisową w wysokości 14,76 zł za 1 mkw – czytamy na stronie internetowej ratusza.

Grzegorz Rekiel

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here