Do szkół wróciło życie

Szkoły z Krasnegostawu i powiatu krasnostawskiego świętowały rozpoczęcie roku szkolnego. Dziś fotoreportaże i relacje z I i II LO, a także z ZS nr 4 i ZS nr 5 w Krasnymstawie.

I LO W KRASNYMSTAWIE

Nowy rok szkolny otworzyła w I LO dyrektor placówki Edyta Fidecka, która przypomniała zebranym, że rozpoczęcie roku szkolnego to także szczególny dzień w historii Polski. Przybyły na uroczystość wicestarosta krasnostawski Henryk Czerniej dodał wszystkim licealistom otuchy, życząc wielu sukcesów edukacyjnych i zapewniając, że wszyscy świetnie poradzą sobie na polu szkolnych zmagań. Organizatorem uroczystości była klasa II c, która pod kierunkiem wychowawczyni Anny Kowalskiej wystawiła część artystyczną, nawiązującą do najważniejszych, a zarazem najkrwawszych wydarzeń wojennych.

II LO W KRASNYMSTAWIE

Powiatowa inauguracja roku szkolnego odbyła się 4 września w II LO im. C. K. Norwida w Krasnymstawie. W święcie wzięli udział m.in.: poseł Teresa Hałas, wicemarszałek województwa lubelskiego Krzysztof Grabczuk, wicekurator oświaty w Lublinie Ryszard Golec, ks. Henryk Kapica, starosta krasnostawski Janusz Szpak, przewodniczący rady powiatu Marek Nowosadzki, czy burmistrz Krasnegostawu Hanna Mazurkiewicz, a także komendanci krasnostawskiej policji, straży pożarnej i Aresztu Śledczego. Starosta Szpak w swoim wystąpieniu podkreślał znaczenie rozpoczęcia roku szkolnego jako ważnego wydarzenia dla nauczycieli, uczniów, rodziców, a także samorządowców. Wyraził przekonanie, że uczniowie klas pierwszych będą czuć się w II LO dobrze i bezpiecznie.
Powiatowa inauguracja roku szkolnego była także okazją do wysłuchania fragmentów „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego, dramatu, który jest lekturą Narodowego Czytania w 2017 r. W dalszej części uroczystości dyrektor II LO Anna Antyga podziękowała uczniom biorącym udział w części artystycznej: Ilonie Kalamon, Jagodzie Chojan, Katarzynie Wójcik, Katarzynie Kurek, Ricie Kulczyńskiej, Weronice Gumieniak, Magdalenie Janowskiej, Klaudii Chęć, Jakubowi Mazurkowi, Bartłomiejowi Magdziarzowi, Karolowi Sawczukowi, Kacprowi Fideckiemu i Pawłowi Piątkowskiemu. Słowa podziękowania skierowała także do nauczycieli, którzy przygotowali uroczystość – Ewy Magdziarz i Joanny Szufnary.

ZS NR 4 W KRASNYMSTAWIE

Początek roku szkolnego świętowały też setki uczniów i uczennic ZS nr 4 w Krasnymstawie., Tu w uroczystości wziął udział m.in. przewodniczący rady miasta Janusz Rzepka, a także Marcin Wojewoda, prezes Banku Spółdzielczego w Izbicy.

ZS NR 5 W KRASNYMSTAWIE

4 września w Szkole Podstawowej nr 5 im. Orląt Lwowskich w Krasnymstawie odbyła się inauguracja roku szkolnego 2017/18. Urząd miasta Krasnystaw reprezentował Tadeusz Kiciński – przewodniczący Komisji Oświaty. (k)