Szkoła na miarę Sławina

Miasto ogłosiło wyczekiwane i zapowiadane od ponad roku postępowanie przetargowe na rozbudowę Zespołu Szkół nr 12 z ul. Sławinkowskiej. W ramach kontraktu dobudowany zostanie nowy pawilon przedszkolny, do którego przeniesie się wchodzące w skład ZS nr 12 Przedszkole nr 86, a opuszczone przez przedszkolaków sale zajmą uczniowie SP nr 14. Dziś do ZS 12 uczęszcza prawie 1000 uczniów i 300 przedszkolaków.


Całe zadanie jest mocno opóźnione przez problemy z wykonaniem dokumentacji projektowej. Mimo tego urzędnicy liczą, że nowy budynek uda się oddać do użytku już w przyszłym roku. Przyszły wykonawca będzie miał na realizację inwestycji 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Na oferty od zainteresowanych firm Ratusz czeka do 26 kwietnia.

Mając na uwadze inne większe przetargi, należy się jednak spodziewać, że będzie on wydłużony na skutek konieczności odpowiedzi na zgłoszone zapytania firm budowlanych.

– Opracowanie dokumentacji projektowej i ogłoszenie przetargu otwiera nam drogę do realizacji kolejnej bardzo potrzebnej miejskiej inwestycji oświatowej, czyli budowy nowego segmentu przedszkolnego w Zespole Szkół nr 12 na Sławinie. To zadanie, które podobnie jak inwestycje na Węglinie i Felinie, jest niezbędne w kontekście szybko rosnącej liczby mieszkańców tej dzielnicy – mówi Krzysztof Żuk, Prezydent Miasta Lublin.

Nowe przedszkole zaprojektowano jako podpiwniczony obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych. W piwnicy mają znaleźć się pomieszczenia techniczne oraz magazynowe, a na pozostałych piętrach sale lekcyjne (po 4 na każdym piętrze), gabinety, pomieszczenia pomocnicze, porządkowe, socjalne, toalety i szatnie. Dodatkowo na parterze usytuowane zostaną zmywalnia naczyń wraz z rozdzielnią posiłków.

Trafią do niej dania przygotowywane w stołówce pobliskiej podstawówki. Oba budynki zostaną połączone łącznikiem. Będzie tu także wielofunkcyjna sala widowiskowa oraz sala do ćwiczeń dla maluchów. W sumie nowy obiekt będzie miał powierzchnię prawie 3 tys. m2. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here