Szkoła Razem Lokalnym Bohaterem

Niepubliczna Szkoła Razem w Chełmie znalazła się wśród laureatów pierwszej edycji programu „Decydujesz, pomagamy” oraz trzynastej edycji programu edukacyjnego Tesco dla Szkół.

We wtorek na pasażu Tesco Gocław w Warszawie każdy mógł przyjść i osobiście uścisnąć rękę nagrodzonym w programie „Decydujesz, pomagamy” – organizacjom pozarządowym oraz uczniom, którzy w ramach programu Tesco dla Szkół – „Przyszłość na talerzu” odzyskiwali wiedzę o produkcji żywności. Podczas gali uczniowie wzięli udział w quizach oraz warsztatach kulinarno-naukowych, a zwycięskie organizacje otrzymały czek na realizację swoich projektów. Wśród świętujących gości nie zabrakło kierownika biura Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Joanny Malarczyk.

Wśród szkół nagrodzonych w konkursie Tesco dla Szkół „Przyszłość na talerzu” znalazła się Niepubliczna Szkoła Razem z Chełma. Tematyka tegorocznej edycji konkursu skupiła się wokół produkcji i pochodzenia żywności. Uczniowie wcielili się w rolę Agentów F.O.O.D., których zadaniem było ocalenie przyszłości od niewiedzy, w jaki sposób powstaje żywność. (kg)