Szkoła w Małochwieju będzie jak nowa

Rozpoczęła się termomodernizacja kolejnego budynku szkolnego w gminie Krasnystaw. Tym razem prace prowadzone są w Małochwieju Dużym, a większość pieniędzy na ten cel samorząd pozyskał z Unii Europejskiej.

Zakres robót będzie podobny do tych, wykonanych w poprzednich latach w kilku innych budynkach użyteczności publicznej, w ramach odrębnego projektu, także współfinansowanego z pieniędzy unijnych. – Trzeba m.in.: docieplić ściany, zaizolować fundamenty, zakonserwować stolarkę okienną i wymienić drzwi oraz wykonać centralne ogrzewanie i zamontować instalację fotowoltaiczną – wylicza Edyta Gajowiak-Powroźnik, wójt gminy Krasnystaw.

Wszystko kosztować będzie ponad 1,17 mln zł. Gmina Krasnystaw pokryje tylko część tych kosztów, a resztę będzie stanowić unijna dotacja z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 840 tys. zł. Wszystkie prace w Małochwieju Dużym powinny się zakończyć przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

To kolejny budynek użyteczności publicznej w gminie Krasnystaw poddany termomodernizacji. W 2018 roku prace były prowadzone w Wiejskim Domu Kultury w Krynicy, a rok później – w Punkcie Przedszkolnym w Stężycy Kolonii i Szkole Podstawowej w Siennicy Nadolnej. Ostatnie trzy zadania w ramach tego samego projektu to termomodernizacja szkół w Jaślikowie, Krupem i w Krasnymstawie, wykonana w 2020 roku. Wszystkie były współfinansowane ze środków unijnych. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here