Szkoła w Płonce ze sztandarem

W SP w Płonce odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego połączone z ceremonią przekazania szkole Sztandaru Armii Krajowej.

W uroczystości brała udział cała społeczność szkolna, władze gminy w osobach wójta Pawła Kucharczyka oraz przewodniczącego rady Grzegorza Mroza, a także zaproszeni goście: prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Zamość i zarazem poseł Sławomir Zawiślak oraz Andrzej Kwieciński, syn żołnierza AK Władysława Kwiecińskiego ps. „Lubicz”- dowódcy III rejonu Armii Krajowej, obejmującego gminy: Rudnik, Gorzków i Izbica. Uroczystości zainaugurowała msza w kościele parafialnym w Płonce, celebrowana przez proboszcza Krzysztofa Marczaka. Dalsze uroczystości miały miejsce przed budynkiem szkoły, gdzie odbyło się symboliczne przekazanie nowego sztandaru na ręce dyrektor i uczniów.

Sztandar Armii Krajowej zostanie wyeksponowany w SP w Płonce w specjalnej gablocie na korytarzu głównym. Dzień 25 czerwca bez wątpienia zapisze się w pamięci społeczności szkolnej i środowiska lokalnego nie tylko jako zakończenie trudnego roku szkolnego nauki zdalnej, ale również jako pierwszy krok do nadania placówce większej roli – strażnika tożsamości regionu, jego historii i chlubnej tradycji. (k)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here