Szkolną w dwóch kierunkach

Remont ulicy Szkolnej w Świdniku na finiszu. Drogowcy wymienili stare krawężniki, położyli nową nawierzchnię i kostkę brukowa na przyległych parkingach. Po remoncie ulica, zgodnie z wnioskiem policji, będzie dwukierunkowa.


Ulica Szkolna to główny dojazd do komendy świdnickiej policji, urzędu pracy, PCEZ i PLZ. Jej stan od wielu lat pozostawiał wiele do życzenia. W tym roku w budżecie miasta w końcu znalazły się pieniądze na jej modernizację.
– Inwestycja obejmuje wymianę krawężników, sfrezowanie starej i położenie nowej nawierzchnia oraz kostki brukowa na przyległych parkingach – informuje Magdalena Kurowska, naczelnik Wydziału Mienia Komunalnego w świdnickim magistracie. – Wykonawcą prac jest spółka Pegimek, z którą miasto ma podpisaną umowę na bieżące utrzymanie dróg.
Po remoncie uwzględnione zostaną również wnioski policjantów o zmianę organizacji ruchu na dwukierunkowy. Jak zapewniają urzędnicy, nie będzie z tym problemu, bo jezdnia ma odpowiednią szerokość.
Wkrótce ma ruszyć także inna, również bardzo ważna z punktu widzenie mieszkańców inwestycja – budowa zatoki autobusowej przy ul. Żwirki i Wigury.
– Jest to inwestycja od dawna wyczekiwana, o której mieszkańcy mówili wiele razy radnym, jednak trudna do realizacji z powodu położenia zatoki na działkach należących do województwa i kolei – wyjaśnia radny Marcin Dmowski.
Koszty tej budowy wyceniono na 160 tys. zł, a prace również wykona Pegimek. (w)