Szkolna Liga Rowerowa

W piątą rocznicę kanonizacji Jana Pawła II w Chełmie odbył się pierwszy z trzech wyścigów Szkolnej Ligi Rowerowej.

Do zawodów zgłosiło się 104 osoby, ale na metę dojechało 75. Trasa wyścigu usytuowana była w pobliżu parafii Św. Rodziny w Chełmie. Zawodnicy mieli do przejechania, w zależności od wieku od 250 m do 4 km płaskiej trasy o trawiastej nawierzchni. Punkty wywalczone w poszczególnych edycjach stanowić będą o miejscu zajętym w całym cyklu. Najbliższe zawody zaplanowano na 15 czerwca w parku za Bazyliką NNMP (zapisy trwają do 2 czerwca).

Organizatorem imprezy jest Parafia Św. Rodziny w Chełmie oraz grupa rowerowa Azart Peleton Chełm. Warto dodać, że w ostatnią niedzielę zawodnicy grupy Azart Peleton wystąpili w Mazovia Maraton Janowie Lubelskim. Jest to cykl wyścigów organizowanych przez byłego kolarza Cezarego Zamanę.

Na dystansie pro (71 km) Wiesław Wójtowicz zajął drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej (w open był 8). Krzysztof Grajczyk w swojej kategorii był 3 (w open 12), a Adam Chachaj 6 (w open 21). Na dystansie 43 km Katarzyna Błaszczak zajęła 3 miejsce w kat. open i drugie w swojej kategorii. (k)