Szkolne przetargi idą pełną parą

Koronawirus nie ogranicza miejskich przetargów na szkolne inwestycje.

Nie brakuje chętnych do zaprojektowania i wykonania placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 57 przy ul. Zygmunta Krasińskiego 7. Urzędnicy mogą wybierać aż spośród dziesięciu ofert. Na sfinansowany ze środków Budżetu Obywatelskiego plac zabaw dla najmłodszych uczniów SP 57 Ratusz przeznaczył kwotę 299 959,04 zł. Siedmiu wykonawców zaproponowało niższą stawkę.

Nie brakuje też chętnych do wykonania termomodernizacji budynku szkoły z bursą Zespołu Szkół Budowlanych przy ul. Słowiczej 3 w Lublinie. Na to zadanie miasto przeznaczyło kwotę 3 687 949,25 zł. a szkolna termomodernizacja będzie dofinansowana z unijnych środków. Po otwarciu ofert okazało się, że o wygraną w przetargu ubiega się siedmiu wykonawców. Najtańsza oferta, poniżej 3 milionów złotych pochodzi od firmy SGW Budownictwo Waldemar Stelmach i Maciej Furmański P.H.U. Ma– Mar.

Do 4 maja mają czas na składanie ofert wykonawcy chętni do wykonania termomodernizacji budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Czwartaków 11 w Lublinie. Ocieplenie szkoły jest dofinansowane ze środków unijnych.

Ratusz szuka też wykonawcy m.in. budowy ogrodzenia przy Szkole Podstawowej nr 20 przy al. Józefa Piłsudskiego 26. EK