Szlaban dla drogowego wariata

Choć kierowca BMW trafił do aresztu i tak może mówić o olbrzymim szczęściu. On i pasażerka ze zderzenia z pociągiem wyszli praktycznie bez szwanku

Ominął opuszczony szlaban i wjechał w pędzący pociąg. Cudem jemu i jego pasażerce nic się nie stało. Teraz 30-letni kierowca BMW poczeka w areszcie na wynik prowadzonego śledztwa, w którym oprócz sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa w ruchu drogowym usłyszał zarzut posiadania narkotyków, które kryminalni znaleźli w aucie porzuconym przez niego na miejscu zdarzenia.

Jak informowaliśmy w poprzednim numerze, w sobotę (18 czerwca) na przejeździe kolejowym w Trawnikach doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Kierujący BMW 30-latek, mieszkaniec powiatu chełmskiego, ominął opuszczony szlaban i wjechał w pociąg relacji Lublin-Chełm. Na nagraniu z kamery widać, jak chwilę później on i jego pasażerka wysiadają z rozbitego auta i oddalają się z miejsca zdarzenia. Jednak po dwóch godzinach dzielnicowi świdnickiej komendy odnaleźli kierującego oraz 18-letnią pasażerkę na drodze w miejscowości Ewopole. Mogą mówić o dużym szczęściu, bo w zderzeniu z pociągiem żadne z nich nie odniosło obrażeń.

W miniony poniedziałek, 20 czerwca, Sąd Rejonowy w Świdniku zdecydował, że najbliższe trzy miesiące 30-latek spędzi w areszcie. Usłyszał zarzut z art. 174 par. 1 KK, dotyczący sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu drogowym.

– Dojeżdżając do przejazdu kolejowego nie zatrzymał się przed nim, a następnie, mimo włączonych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, sygnalizujących nadjeżdżanie pociągu, ominął opuszczoną półzaporę i wjechał na tor doprowadzając do uderzenia prowadzonego przez siebie pojazdu w prawy bok jadącego pociągu pasażerskiego relacji Lublin-Chełm, w którym znajdowało się co najmniej 30 pasażerów i członków załogi, po czym zbiegł z miejsca zdarzenia – informują policjanci.

Grozi mu za to kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Mieszkaniec powiatu chełmskiego usłyszał także zarzut posiadania substancji psychotropowej. W porzuconym przez niego samochodzie mundurowi znaleźli ok. 2 gramów amfetaminy. Policjanci ustalają, czy w chwili zdarzenia był pod jej wpływem. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here