Szlachetna pomoc

Za nimi tygodnie ciężkiej pracy, ale wszyscy zgodnie przyznają, że było warto. Wolontariusze i darczyńcy świdnickiej „Szlachetnej Paczki” znów spisali się na medal. Dzięki ich zaangażowaniu pomoc o wartości przeszło 100 tys. zł trafiła do potrzebujących rodzin z naszego miasta i powiatu.


– Wolontariusze z powiatu świdnickiego odwiedzili w tym roku 45 rodzin. To najwięcej w całym województwie – przyznaje z dumą Tomasz Kuśmierczyk, lider „Szlachetnej paczki” w Świdniku. – W sumie paczki trafiły do 21 rodzin. Ze względu na epidemię obawialiśmy się jak to wszystko będzie wyglądać, czy uda się znaleźć darczyńców, czy ludzie się zaangażują, czy te dary będą, ale wszystko wyszło naprawdę wspaniale i wręcz przeszło nasze oczekiwania. Do rodzin trafiły paczki na łączną kwotę ponad 100 tys. zł.

Wolontariusze zgodnie podkreślają, że nie byłoby „Szlachetnej paczki” gdyby nie darczyńcy.

– Wszystkim serdecznie dziękujemy. Podziękowania należą się również Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Świdniku, która zapewniła nam magazyn i dyrektorowi Piotrowi Jankowskiemu, a także świdnickiemu Przedsiębiorstwu Energetyki Cieplnej, które użyczyło nam samochód oraz Piotrowi Zwolakowi, pracownikowi tej spółki, który bardzo pomógł nam przy rozwożeniu i rozładunku paczek.

Jesteśmy wdzięczni również pizzerii Alle Pizza, a także Piekarni Adampol oraz Bułce i Kromce za poczęstunek i agencji reklamowej Art Kwadrat, która zaprojektowała i wydrukowała piękne podziękowania. Dziękuję też całej jedenastce wolontariuszy – mówi T. Kuśmierczyk. (w)