Szlakiem zawodów przyszłości

Wycieczki zawodoznawcze to cenne źródło wiedzy o specyfice kierunków realizowanych w Zespole Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie. W marcu i kwietniu nauczyciele przedmiotów zawodowych zorganizowali wycieczki ukazujące perspektywy rozwoju branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) oraz górniczej.

Uczniowie trzeciej i czwartej klasy technikum spedycyjnego uczestniczyli w II Edycji Międzynarodowych Targów Transportu, Spedycji i Logistyki połączonych z III edycją Targów Publicznego Transportu Zbiorowego. Impreza odbywała się na terenie Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie. Zaprezentowały się wszystkie liczące się przedsiębiorstwa z branży transportowej. Uczniowie uczestniczący w targach mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z zakresem działalności firm działających w branży TSL. Przedstawiciele największych międzynarodowych korporacji przygotowali dla uczniów klas maturalnych oferty podjęcia płatnych staży zawodowych bezpośrednio po ukończeniu technikum spedycyjnego z możliwością późniejszego zatrudnienia w danej firmie.
Natomiast uczniowie klas górniczych oraz młodzież zainteresowana pracą w tym sektorze uczestniczyli w dwudniowej wycieczce „ Szlakiem polskich kopalń”. Zwiedzili kopalnię wapienia „Latosówka”, Zabytkową Kopalnię Węgla Kamiennego „Guido” oraz Wieliczkę. Sponsorem tego przedsięwzięcia była firma „CEMEX POLSKA”, która jest strategicznym partnerem Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie. (mk)