„Szóstka” idzie do remontu

SP nr 6 przejdzie kompleksową termomodernizację

Wkrótce ekipy budowlane rozpoczną prace przy kompleksowej termomodernizacji pochodzącego z lat 50-tych ubiegłego wieku gmachu Szkoły Podstawowej nr 6 im. Romualda Traugutta przy ul. Czwartaków 11. Urząd Miasta Lublin rozstrzygnął właśnie przetarg na to zadanie, ogłoszony jeszcze na początku kwietnia.


Jak wspominaliśmy już na naszych łamach, „szóstka” zostanie ocieplona w ramach programu „Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Lublinie”, na który miasto zarezerwowało kwotę 13,5 mln zł, z czego dotacje unijne wyniosą aż 7,8 mln zł. Oprócz „szóstki” w projekcie przewidziano ocieplenie Zespołu Szkół Budowlanych im. Eugeniusza Kwiatkowskiego przy ul. Słowiczej oraz Zespłu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych im. Tadeusza Kościuszki przy ul. Zemborzyckiej.

W przypadku robót przy SP nr 6 zwycięską ofertę przedstawiła firma POL-BUD Morawski i to ona zajmie się realizacją wartego ponad 2,5 miliona złotych zadania. W jego ramach m. in. ocieplone zostaną ściany fundamentowe i zewnętrzne, wykonana zostanie nowa elewacja, wyremontowany będzie dach, a także instalacje: gazowa, wentylacyjna, ciepłej i zimnej wody oraz ogrzewania. Przewiduje się także wymianę części okien i drzwi. Dodatkowo w ramach nowego standardu w Lublinie budynek szkoły otrzyma także budki dla ptaków i schrony dla nietoperzy. Całość prac powinna zostać zrealizowana do 30 sierpnia 2021 r.

To niezbędna inwestycja dla dalszej działalności placówki. Szkoła czekała na nią od wielu lat. Obecnie w popularnej „szóstce” uczy się ponad 600 dzieci, w tym ponad 70 w klasach pierwszych.

Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here