„Szóstka” w generalnym remoncie

Za kilka miesięcy poszarzały dziś budynek SP nr 6 zmieni się nie do poznania

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Romualda Traugutta na lubelskiej Wieniawie oprócz dobrej opinii uczniów i rodziców niebawem będzie mogła pochwalić się również gruntownie odnowioną siedzibą. W wakacje ruszyła długo wyczekiwana termomodernizacja budynku „Szóstki”.


W ramach inwestycji zostaną docieplone ściany fundamentowe i zewnętrzne oraz stropodachy. Wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacja wodna i centralnego ogrzewania. Wykonana zostanie wentylacja mechaniczna budynku i przebudowana instalacja gazowa, a przy szkole pojawi się dodatkowe oświetlenie.

– Obecnie prowadzone są prace zewnętrzne polegające na wykonaniu izolacji ścian fundamentowych oraz roboty wewnętrzne instalacyjne związane z wymianą pionów, poziomów oraz grzejników i zaworów na instalacji centralnego ogrzewania. W dalszej kolejności prowadzone będą prace związane z wykonaniem węzła wymiennikowego, wentylacji mechanicznej, wymianą stolarki okiennej i drzwiowej oraz docieplenia ścian zewnętrznych powyżej terenu i wykonania nowej elewacji – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Jak zapewniają władze miast trwające w czasie roku szkolnego prace na pewno będą dla szkolnej społeczności pewnym utrudnieniem i dodatkowym wyzwaniem, ale nie zakłócą normalnego funkcjonowania placówki.

Na chwilę obecną wykonawca, którym jest firma POL-BUD z Michowa, wykonał już 20% przedmiotu zamówienia. Całość prac budowlanych powinna zostać zakończona do 31 sierpnia przyszłego roku. Ich koszt to ponad 2,5 mln zł. Zadanie to jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach większego projektu pod nazwą ,,Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Lublinie”, który obejmuje także termomodernizację Zespołu Szkół Transportowo-Komunikacyjnych przy ul. Zemborzyckiej i Zespołu Szkół Budowlanych wraz z Bursą Szkolną nr 8 przy ul. Słowiczej. Lublin na jego realizację otrzymał z UE ponad 7,8 mln zł.

Dla mieszkańców Wieniawy największą zmianą z pewnością będzie nowa elewacja „szóstki”. – Kolorystyka budynku będzie teraz dwukolorowa i będzie stanowić połączenie koloru beżowy z beżowo-orzechowym – zdradza Justyna Góźdź z lubelskiego ratusza. Marek Kościuk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here