Szpetne gabloty znikną z ulic

Stare, odrapane i różnorodne gabloty rozsiane po całym centrum Świdnika na pewno nie są ozdobą i dobrą wizytówką miasta

Świdniczanie kolejny raz zwracają uwagę na fatalny stan stojących w centrum miasta gablot ogłoszeniowych. – Należy je ujednolicić i najlepiej przenieść w inne miejsce, bo nie pasują do nowego ładu przestrzennego i drażnią oko przechodniów – postuluje miejski radny Grzegorz Doroba. Urząd Miasta Świdnik zapowiada, że wkrótce zostaną usunięte.

Nasi Czytelnicy niejednokrotnie zwracali uwagę, że na stojących w kilku punktach Świdnika, także w ścisłym centrum, tablicach ogłoszeniowych trudno znaleźć aktualne informacje, a same gabloty są brudne i odrapane, i zwyczajnie szpecą miasto. Problem ten kilkakrotnie podnosił także miejski radny Grzegorz Doroba (klub KO); przypomniał o nim również w swej ostatniej interpelacji.

– Zwracam się z ponowną prośbą o interwencję dotyczącą gablot ogłoszeniowych umieszczonych w centrum miasta. W mojej interpelacji, którą złożyłem rok temu, pisałem, że centrum Świdnika otrzymało nowy plac, ozdobne nasadzenia oraz różne kwietniki. Zarówno w dzień jak i wieczorem ta część miasta prezentuje się ładnie. Znajdujące się jednak w centralnym punkcie miasta gabloty ogłoszeniowe nie pasują do nowego ładu przestrzennego i drażnią oko przechodniów – przypomina radny w ostatniej interpelacji.

Radny zasugerował ujednolicenie wyglądu tablic i przeniesienie ich w inne miejsce, dzięki czemu będą bardziej czytelne i przyciągną uwagę większej liczby osób.

W odpowiedzi na wniosek G. Doroby miasto przekazało, że ustaliło już właścicieli gablot i wysyła do nich wiadomości o konieczności ich demontażu, w związku ze złym stanem technicznym i negatywnym wpływem na estetykę oraz wizerunek miasta. Ratusz zapowiedział, że jeśli gabloty w ustalonym terminie nie zostaną zdemontowane przez odpowiedzialne za nie podmioty, przeprowadzi demontaż we własnym zakresie. Właściciele tablic otrzymają także wytyczne dotyczące lokalizacji i warunków montażu nowych tablic zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zasadami określonymi w opracowywanej aktualnie uchwale krajobrazowej.(w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here