Szpital wreszcie z tomografem?

Świdnicki szpital dostanie ponad 4,5 mln zł unijnej dotacji. Dzięki temu placówka ma wzbogacić się o długo oczekiwany tomograf

Świdniccy pacjenci, którzy są kierowani na tomografię komputerową, zmuszeni są do wyjazdu do Lublina. Jest szansa, że już niebawem takie badanie wykonają w świdnickim szpitalu.
6,2 mln zł – taka kwota przewidziana była dla świdnickiego szpitala w ramach projektu „Zdrowe Lubelskie – optymalizacja usług medycznych w województwie lubelskim poprzez utworzenie i zintegrowanie sieci szpitali powiatowych”, który jest współfinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego. Okazuje się jednak, że zwiększy się ona o kolejne niemal 700 tys. zł. – Stwarza to realne możliwości zakupu i montażu w szpitalu nowoczesnego tomografu komputerowego wraz z utworzeniem Pracowni Tomografu Komputerowego – mówi Leszek Czechowski, członek zarządu powiatu świdnickiego.
Pozostałe pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację bloku operacyjnego oraz oddziału ginekologiczno-położniczego. W ramach tego projektu wymienione zostaną także wszystkie łóżka szpitalne, czyli około 200 sztuk. (mg)

Projekt w liczbach

Całkowita wartość projektu: 6 877 837,50 zł, w tym zwiększenie o 660 221,00 zł
Dotacja unijna: 4 585 225,00 zł
Wkład własny: 2 292 612,50 zł