Sztuczne pochwy i penisy na ladzie

Mieszkaniec powiatu krasnostawskiego przeżył szok, gdy w jednym z marketów w Krasnymstawie natknął się na sztuczne penisy i pochwy. – Zatkało mnie, nie wiedziałem, co mam powiedzieć mojej 12-letniej córce, która „to” zobaczyła! – irytuje się.

Kilkanaście dni temu mieszkaniec gminy Żółkiewka wybrał się na zakupy do Krasnegostawu. Jak zwykle towarzyszyła mu w nich 12-letnia córeczka. – Lubimy te nasze wspólne wypady, córka doradza, co kupić, ma dobry gust – mówi nam nasz Czytelnik. W trakcie maratonu po marketach mężczyzna zajrzał też do jednego ze sklepów znajdujących się w samym centrum Krasnegostawu. Można tu kupić niemal wszystko – ciuchy, zabawki, sprzęt gospodarstwa domowego, buty, ale nie tylko.

– W pewnej chwili, w pobliżu kas, na jednym z regałów zobaczyłem coś, czego w ogóle się nie spodziewałem zobaczyć w takim miejscu. Na półce, do której każdy miał dostęp i która wcale nie było jakoś ukryta, leżało kilka różnego rodzaju sztucznych penisów i wagin!

Całkiem mnie zatkało! Może bym przeszedł nad tym do porządku dziennego, ale najgorsze jest to, że cały ten „sprzęt” zobaczyła też moja córka. Pytała mnie, co to jest, a ja stałem jak wmurowany. Co ja jej miałem odpowiedzieć? – opowiada nam mieszkaniec Żółkiewki. Mężczyzna twierdzi, że o znalezisku powiadomił policję, ale ta nic w tej sprawie nie zrobiła. – Zwróciłem też uwagę ekspedientce, że chyba nie powinni sprzedawać takich rzeczy, że to przecież nie seks shop, ale ta tylko się zaśmiała i stwierdziła, że i tak nic jej nie zrobię – dodaje.

O komentarz w sprawie poprosiliśmy powiatową rzecznik konsumentów w Krasnymstawie.

– Dobry obyczaj nakazywałby nie eksponować tego typu przedmiotów w zbyt widocznych miejscach – mówi Krystyna Starczewska. – Z drugiej strony myślę, że skoro dany market je sprzedaje, to pewnie ma stosowne pozwolenia, niestety rzecznik konsumentów nie ma prawnej możliwości tego skontrolować – dodaje. Starczewska apeluje do mieszkańców, by w podobnych sytuacjach zwracać się o pomoc do inspekcji handlowej. Tylko ona może sprawdzić, jakimi towarami może handlować dany market. (kg)