Szturm po miejską kartę

Po miejską kartę we wrześniu ustawiały się kolejki

Ponad 9 tys. nadanych znaczników – to bilans dwóch miesięcy funkcjonowania Lubelskiej Karty Miejskiej. Jej wyrobienie „uchroni” przed podwyżkami cen „przejazdówek”, które wejdą w życie już w połowie miesiąca.


Od 15 października zacznie obowiązywać nowy cennik biletów komunikacji miejskiej. Zmiana dotyczy biletów okresowych, czyli „przejazdówek” i dotknie pasażerów, którzy nie wyrobią lubelskiej karty miejskiej, czyli np. przyjezdnych studentów. Nowy cennik nawet o 35 % podwyższa opłaty w pierwszej, drugiej i tzw. pełnej strefie biletowej.

Najbardziej popularny bilet okresowy – 30-dniowy na wszystkie linie w pierwszej strefie biletowej (na terenie Lublina) od połowy października będzie kosztował 119 zł (obecnie 92 zł), a ulgowy 59,50 zł (obecnie 46 zł). Osoby, które wyrobiły kartę miejską, będą mogły kupić „przejazdówki” w dotychczasowych cenach.

Kto może przystąpić do programu? Osoby, które rozliczają PIT w jednym z lubelskich urzędów skarbowych. Program jest też adresowany do osób, które rozliczają podatek rolny i deklarują Lublin jako miejsce zamieszkania. – Z programu mogą skorzystać także mieszkańcy Lublina, którzy są objęci działaniami społecznymi prowadzonymi przez miasto. Do programu są włączone także dzieci tych osób do ukończenia 18. roku życia, a w przypadku kontynuowania nauki – do 26. roku życia, a także dzieci i młodzież przebywające w miejskich placówkach pieczy zastępczej lub rodzinnej – wylicza Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.

W przypadku osób, które mają już Kartę Biletu Elektronicznego wystarczy złożyć wniosek o nadanie Lubelskiej Karty Miejskiej. Dla osób zainteresowanych programem, ale nie mających jeszcze KBE, pierwszym krokiem będzie zawnioskowanie o tę kartę, a następnie złożenie wniosku o zakodowanie na niej Lubelskiej Karty Miejskiej.

Wnioski o nadanie LKM są przyjmowane w Punktach Obsługi Zarządu Transportu Miejskiego oraz w Biurach Obsługi Mieszkańców. – Osoby, które są już użytkownikami Karty Biletu Elektronicznego, zapraszamy do skorzystania z usług BOM-ów, zlokalizowanych przy ul. Wieniawskiej, Filaretów, Szaserów i Kleeberga – zachęca J. Góźdź.

GR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here