Szukają ratunku w jednym kierunku

Ulica Beliniaków

Jednokierunkowy ruch w okolicach miasteczka akademickiego zaproponował Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie.


Trwają konsultacje społeczne w sprawie nowej organizacji ruchu na ul. Beliniaków i Bema. Uwagi mieszkańców są przyjmowane do 29 sierpnia w siedzibie rady dzielnicy przy al. Racławickich 22, we wtorki, w czasie dyżurów rady. Po zaakceptowaniu pomysłu przez lokalną społeczność potrzebna będzie jeszcze uchwała rady dzielnicy.
– Ulice są wąskie, są problemy przy mijaniu się pojazdów. Proponujemy wjazd od ulicy Weteranów i wyjazd w Godebskiego gdzie również obowiązuje jeden kierunek – mówi Tomasz Makarczuk, przewodniczący zarządu dzielnicy Wieniawa.
Wrócił też temat zamknięcia wjazdu w ul. Junoszy od ul. Głowackiego.
– Najgorzej jest koło szóstej rano i po południu. Kierowcy widzą przed wjazdem w Junoszy czerwone światło na dalszym skrzyżowaniu (Godebskiego z Popiełuszki) i wybierają drogę skrótem – mówi jeden z mieszkańców ul. Junoszy.
– Dlatego proponujemy zmianę organizacji ruchu poprzez zakaz skrętu z Godebskiego w Junoszy – wyjaśnia Tomasz Makarczuk, przewodniczący zarządu dzielnicy Wieniawa.
Bliżej jesieni rada zajmie się też naprawą lokalnego chodnika. Jeśli na zadanie miasto nie znajdzie środków w tym roku, mogłoby zostać dołączone do listy inwestycji z rezerwy celowej dzielnicy na rok przyszły. BCH