Szukali, szukali, aż znaleźli

Po wielu próbach w końcu się udało. Urząd Miasta znalazł firmę, która zaadaptuje ok. 110-metrowy lokal przy ul. Norwida 2 na potrzeby klubu seniora. Prace będą kosztować prawie 500 tys. zł.


Pierwszy przetarg na remont pomieszczeń na parterze budynku przy Norwida Urząd Miasta Świdnik ogłosił w lutym tego roku. Gdyby wówczas się udało, dziś inwestycja byłaby już ukończona. Tak się jednak nie stało. Pierwsze postępowanie unieważniono, bo oferty okazały się za drogie, do drugiego nikt się nie zgłosił, a oferty złożone do trzeciego nie spełniły wymogów formalnych.

Miasto ogłosiło więc czwarty przetarg i tym razem się udało. Wpłynęła jedna oferta – Przedsiębiorstwa Robót Drogowych Andrzeja Wróbla z Jaszczowa – z kwotą prawie 496 tys. zł, czyli o ok. 70 tys. wyższą niż planowano, ale Ratusz uznał, że dołoży brakującą sumę, bo to ważna społecznie inwestycja.

Jak informują urzędnicy, prace ruszą niebawem.

– Być może uda się je zakończyć jeszcze w tym roku, choć budżetowo daliśmy sobie możliwość przedłużenia tej inwestycji na przyszły rok. Za kilka miesięcy nasi seniorzy będą mogli korzystać z tego miejsca – mówi wiceburmistrz Marcin Dmowski.

O to, by w Świdniku powstał klub seniora zabiegali sami mieszkańcy. Stworzenie miejsca do spotkań dla starszych mieszkańców postulowała m.in. przez Świdnicka Rada Seniorów. W ramach klubu odbywać się będą nie tylko spotkania kulturalne, ale także warsztaty, zajęcia ruchowe i spotkania ze specjalistami różnych dziedzin. (w)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here