Szykują wiechę nad basen

Nad basenami już stoją pierwsze krokwie dachowe

Nad powstającym przy ulicy Fabrycznej pawilonem basenowym montowana jest właśnie więźba dachowa, a to oznacza że inwestycja już niedługo będzie w stanie surowym.
Budowa kompleksu basenów rozpoczęła się w lipcu 2018 roku. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem i oby tak dalej.


– Aktualnie montowane są dźwigary dachowe, czyli główna konstrukcja dachu, na której zostanie wykonane zadaszenie. Kontynuujemy również prace na zewnątrz związane z układaniem instalacji elektrycznych i sanitarnych i przygotowujemy się do układania instalacji wewnątrz budynku. W najbliższym czasie zamierzamy zająć się też izolacją dachu i dokończeniem wylewania ław fundamentowych pod baseny zewnętrzne – opisuje front robót i plany na najbliższe dni Mariusz Ruszowski, kierownik kontraktu z realizującej inwestycję firmy Warbud.

W lecie budowlańcy będą zajmować się elewacją i montażem okien oraz drzwi, dzięki czemu będą mogli pracować bez względu na warunki atmosferyczne. Zacznie się też montaż elementów niecek basenowych.

– Jesteśmy zadowoleni z wykonawcy i postępu prac. Na razie nie widzimy zagrożenia dla terminowego zakończenia inwestycji – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Obiekt ma być oddany do użytku w lutym 2020 roku. W środku, oprócz basenu o wymiarach 25 na 12,5 m, pływalni rekreacyjno-szkoleniowej o wymiarach ok. 12,5 na 7,50 m, będą: brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, wanny z hydromasażem, sauny. Na zewnątrz będzie basen ze strefami rekreacyjnymi, masażu, wodny plac zabaw dla najmłodszych, basen do nauki pływania i zjeżdżalnie.

Oprócz wodnych atrakcji zaplanowano również boisko do piłki nożnej plażowej i boisko do siatkówki plażowej, dwa boiska do koszykówki, siłownię „pod chmurką” i plac do parkuru. Koszt inwestycji to ok. 52 mln zł. Na jej sfinansowanie miasto zaciągnęło 30 mln zł kredytu. JN