Szykują wiechę nad basen

Nad basenami już stoją pierwsze krokwie dachowe

Nad powstającym przy ulicy Fabrycznej pawilonem basenowym montowana jest właśnie więźba dachowa, a to oznacza że inwestycja już niedługo będzie w stanie surowym.
Budowa kompleksu basenów rozpoczęła się w lipcu 2018 roku. Na razie wszystko idzie zgodnie z planem i oby tak dalej.


– Aktualnie montowane są dźwigary dachowe, czyli główna konstrukcja dachu, na której zostanie wykonane zadaszenie. Kontynuujemy również prace na zewnątrz związane z układaniem instalacji elektrycznych i sanitarnych i przygotowujemy się do układania instalacji wewnątrz budynku. W najbliższym czasie zamierzamy zająć się też izolacją dachu i dokończeniem wylewania ław fundamentowych pod baseny zewnętrzne – opisuje front robót i plany na najbliższe dni Mariusz Ruszowski, kierownik kontraktu z realizującej inwestycję firmy Warbud.

W lecie budowlańcy będą zajmować się elewacją i montażem okien oraz drzwi, dzięki czemu będą mogli pracować bez względu na warunki atmosferyczne. Zacznie się też montaż elementów niecek basenowych.

– Jesteśmy zadowoleni z wykonawcy i postępu prac. Na razie nie widzimy zagrożenia dla terminowego zakończenia inwestycji – mówi Marcin Dmowski, zastępca burmistrza Świdnika ds. inwestycji i rozwoju.

Obiekt ma być oddany do użytku w lutym 2020 roku. W środku, oprócz basenu o wymiarach 25 na 12,5 m, pływalni rekreacyjno-szkoleniowej o wymiarach ok. 12,5 na 7,50 m, będą: brodzik dla dzieci, zjeżdżalnie, wanny z hydromasażem, sauny. Na zewnątrz będzie basen ze strefami rekreacyjnymi, masażu, wodny plac zabaw dla najmłodszych, basen do nauki pływania i zjeżdżalnie.

Oprócz wodnych atrakcji zaplanowano również boisko do piłki nożnej plażowej i boisko do siatkówki plażowej, dwa boiska do koszykówki, siłownię „pod chmurką” i plac do parkuru. Koszt inwestycji to ok. 52 mln zł. Na jej sfinansowanie miasto zaciągnęło 30 mln zł kredytu. JN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here