Szykuje się jubileusz

W tym roku przypada jubileusz 65-lecia powstania klubu sportowego „Chełmianka”. Jego działacze już rozpoczynają przygotowania do uroczystych obchodów. W ramach święta zostanie rozegrany turniej piłkarski oldbojów z udziałem klubów z województwa lubelskiego, odbędzie się też Gala Jubileuszowa podczas której zostaną uhonorowani najbardziej zasłużenia dla Chełmianki zawodnicy, działacze oraz trenerzy. Obchody zostały zaplanowane na wrzesień br.

Co roku, data 20 sierpnia, dla Chełmianki ma duże znaczenie. – To jest dzień naszych „urodzin” – podpowiada prezes klubu, Grzegorz Gardziński. – W tym roku będą to już 65. Tyle lat mija od powstania Klubu. Każda taka rocznica jest ważna, bez względu na to co dzieje się w Klubie, w jakiej lidze gra drużyna seniorów. Przypomnę, że 50-lecie świętowaliśmy w IV lidze, rok po awansie z ligi okręgowej. Chełmianka ma bogate tradycja, to wielka historia chełmskiej piłki, którą chcemy ciągle przypominać najmłodszym kibicom.

W tym roku jubileusz 65-lecia powstanie Klubu będzie obchodzony niezwykle uroczyście. – Obchody zostały podzielone na dwie części. – Pierwsza to duży turniej oldbojów z udziałem ośmiu drużyn z klubów województwa lubelskiego – wyjaśnia prezes Gardziński. – Zdajemy sobie sprawę z tego, że zdrowie i kondycja pozwolą wziąć udział w tej imprezie byłym piłkarzom, którzy po ligowych boiskach biegali w ciągu ostatnich 20 lat. Będzie to przypomnienie rywalizacji z początku lat 2000.

Wszyscy pamiętamy, że wówczas Chełmianka toczyły boje z Motorem Lublin, Avią Świdnik, Wisłą Puławy, Stalą Kraśnik, Podlasiem Biała Podlaska, Orlętami Radzyń Podlaski, rezerwami Górnika Łęczna czy Tomasovią Tomaszów Lubelski. Dla zawodników, którzy wówczas grali, udział w „jubileuszowym” turnieju będzie okazją, by przypomnieć sobie ligową rywalizację i spotkać dawnych rywali z boiska. Jesteśmy przekonani, że emocji nie zabraknie. Niebawem do klubów wyślemy zaproszenia do udziału w turnieju. Liczymy, że wszystkie zaproszone drużyny wezmą udział w tej imprezie.

Turniej piłkarski oldbojów został zaplanowany na 5 września (sobota), a odbędzie się na płycie bocznej stadionu miejskiego w Chełmie. Druga część obchodów, która została zaplanowana tydzień później, to uroczysta Gala Jubileuszowa, podczas której zostaną uhonorowani najbardziej zasłużeni dla Klubu zawodnicy, działacze i trenerzy. – Te osoby, reprezentując barwy Klubu, czy też społecznie pracując na jego rzecz, w pełni zasłużyły na to, byśmy je właśnie podczas jubileuszu docenili. Przez te 65 lat w klubie grało wielu znakomitych piłkarzy, pracowało też wielu trenerów i oddanych działaczy – podkreśla prezes Gardziński.

Organizacją obchodów zajmie się powołany przez zarząd komitet, na czele którego stanął prezes Grzegorz Gardziński. – Zadecydowaliśmy, wzorem innych klubów, że Chełmianka będzie miała swój sztandar. Dlatego też w najbliższym czasie powołamy Społeczny Komitet Fundacyjny Sztandaru dla ChKS Chełmianka, ustalimy regulamin, każdy będzie mógł wpłacić cegiełkę fundacyjną i w zależności od kwoty dostanie imienny gwóźdź do drzewca – tłumaczy prezes Gardziński.

O tym, że 2020 jest rokiem Jubileuszu 65-lecia powstania ChKS Chełmianka, Klub systematycznie przypomina na swoim Fan Page na Facebooku. – Wspaniałą pracę wykonuje tutaj członek rady nadzorczej Chełmianki, Bogusław Kudelski, nasza klubowa „kopalnia wiedzy”, autor dwóch książek o klubie. Regularnie zamieszcza artykuły i zdjęcia sprzed kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat, które przypominają starszym kibicom ligową rywalizację z udziałem oczywiście Chełmianki – dodaje prezes Gardziński.

Na łamach Nowego Tygodnia cyklicznie będziemy przypominać najciekawsze wydarzenia, w których uczestniczyła Chełmianka i jej największe sukcesy. (r)