Szymek dziewiąty w kraju

W Sępólnie Krajeńskim rozgrywano 2. Grand Prix Polski Żaków i Żaczek w tenisie stołowym. W zawodach dobrze zaprezentował się młody pingpongista Ogniwa Chełm, Szymon Mróz, który zajął w nich 9. miejsce.

Ogniwo Chełm podczas Grand Prix reprezentowało dwóch zawodników i jedna zawodniczka: Szymon Mróz, Jonatan Piasecki i Kinga Piech. Piasecki wywalczył 33. miejsce, zaś Piech została sklasyfikowana na 41. pozycji.

Szymon Mróz z kolei w fazie grupowej zajął drugie miejsce i o wejście do pierwszej „32” w Polsce rywalizował z 13. rakietą w Polsce, Andrzejem Ratką z Mysłowic. Ograł go 3:0 i o pierwszą ósemkę w kraju zagrał z Davidem Lepichem z LZS Żywocice (4 Żak w kraju). Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Lepicha. Rywal Szymona pomimo, że był dużo wyżej w generalnej klasyfikacji wygrał po zaciętej grze. W ostatnim pojedynku reprezentant Ogniwa ograł Oliwiera Odolczyka z Pruszkowa 3:1 i zajął 9. miejsce w kraju. To najlepszy rezultat od ponad 10 lat w tej kategorii wiekowej zawodnika z woj. lubelskiego.

Ogniwo Chełm uczestniczy w programie Pingpongowe Marzenia. Wyjazd zawodników na GPP był możliwy dzięki finansowemu wsparciu LW Bogdanka S.A. (d)