Szymon dziewiąty w Polsce

Mistrzostwa Polski żaków w tenisie stołowym były dla Ogniwa Chełm imprezą kończącą sezon 2021/2022. W gronie najmłodszych zawodników w kraju o medale rywalizowali: Wiktoria Piasecka, Jonatan Piasecki i Szymon Mróz. Najlepiej wypadł ten ostatni, plasując się w klasyfikacji końcowej na dziewiątym miejscu.

Aktualnie najlepszy żak w województwie w pierwszym pojedynku gładko ograł Marcina Żwawiaka 3:1 (UKS Optimum Lubasz). W drugim spotkaniu Szymon Mróz pokonał 3:1 Dawida Tomkowskiego (MOKSiR Czchów). W walce o pierwszą ósemkę uległ jednak 1:3 Adamowi Stachowiakowi (UMW Olsztyn), późniejszemu wicemistrzowi kraju. Jonatan Piasecki przegrał w pierwszym spotkaniu 1:3 z Oliwierem Odolczykiem (UATS Batimex Pruszków). W kolejnym pojedynku nie sprostał Jakubowi Kwaśnickiemu (UKS MOSiR Dukla) i zakończył zawody na 49. lokacie. W grze podwójnej para Mróz/Piasecki zajęła siedemnaste miejsce.

Takie samo miejsce wywalczyła siostra Jonatana, Wiktoria Piasecka. W pierwszym meczu uległa 0:3 Oliwii Wiencek (UKS Return Piaseczno), a w drugim 1:3 Zofii Kochanek (Chrobry Międzyzdroje). Warto dodać, iż Wiktoria jest jeszcze „skrzatką” i zmagała się ze starszymi o dwa lata rywalkami. (kg)