Szymon jedzie na mistrzostwa

W dniach 16-18 sierpnia w Estonii rozegrane zostaną mistrzostwa świata juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Barw Polski w kategorii do 82 kg bronić będzie zawodnik Cementu Gryf Chełm Szymon Szymonowicz.

Podopieczny Andrzeja Głąba i Dariusza Jabłońskiego zrealizował plan przygotowań do mistrzostw świata biorąc udział w zgrupowaniach kadry narodowej i licznych turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych. Prezentując wysoką formę wypełnił kryteria kwalifikacji do najważniejszej rangą imprezy w tegorocznym sezonie. Szymonowicz zapasy uprawia od 8 lat. Pierwsze kroki na macie stawiał pod okiem trenera Bolesława Jurewicza. Jest uczniem trzeciej klasy Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie.

Dla Szymona jest to już ósmy start w zawodach najwyższej rangi (mistrzostwa Europy i świata). Blisko zdobycia medalu był podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy juniorów, a także mistrzostw Europy juniorów w 2017 r. W obu imprezach zajął piąte miejsce. Duże wyróżnienie spotkało również wiceprezesa Cementu Gryf Mieczysława Czwalińskiego, któremu Polski Związek Zapaśniczy na czas mistrzostw powierzył funkcję kierownika reprezentacji Polski. (kg)