Szymon w „dziesiątce”

Bardzo dobrze zaprezentował się Szymon Mróz w trzecim Grand Prix Polski żaków. Tenisista Ogniwa Chełm zajął dziewiąte miejsce w kraju powtarzając sukces sprzed roku.


Zawody odbyły się w Bilczy koło Kielc. Szymon Mróz w fazie grupowej wygrał dwa mecze i jeden przegrał. Ostatecznie jednak uplasował się na pierwszej lokacie w swojej grupie i w walce o pierwszą szesnastkę w kraju rywalizował z Wojciechem Flaumenhaftem (PKS Kolping Jarosław). Zawodnik Ogniwa Chełm po emocjonującym pojedynku wygrał 3:2. Warto zauważyć, że rywalowi Szymona nie pomagał jego trener, tylko opiekun drużyny z Nowego Targu.

Podczas drugiego Grand Prix ten sam trener także pomagał innemu zawodnikowi w trakcie meczu Szymona, który chełmianin przegrał). Tym razem ten dziwny manewr się nie powiódł. Mróz ostatecznie wygrał 3:2 i przystąpił do meczu o wejście do pierwszej ósemki. Tutaj trafił na Jakuba Tureckiego z Gryfu Gdów, któremu uległ 0:3. Rywal Szymona wygrał całe Grand Prix. W meczu o 9. miejsce Mróz zwyciężył Olafa Glanerta z Olimpii Unia Grudziądz 3:1.

W eliminacjach do Grand Prix żaków startowało także trzech innych zawodników Ogniwa: Wiktoria Piasecka, Kinga Piech i Jonatan Piasecki. Niestety żadnemu z nich nie udało się awansować do turnieju głównego.

Tydzień wcześniej, w trzecim Grand Prix Polski młodzików, które rozegrano w Sępólnie Krajeńskim, rywalizował Adam Szczurowski. Po fazie grupowej Adam zajął trzecie miejsce. Ta lokata dała mu prawo walki o 33. miejsce w zawodach, które ostatecznie wywalczył pokonując 3:1 Kajetana Stachowiaka (KS AZS UWM Olsztyn). (kg)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here