Szymonowicz nie zawiódł

Trener Dariusz Jabłoński (w środku) ze swoim podopiecznymi, wicemistrzem Polski Szmonem Szymonowiczem (z lewej) i Michałem Biskupskim.

Kolejny sukces utalentowanego zapaśnika Cementu Gryf Chełm, Szymona Szymonowicza. Podopieczny byłego mistrza świata, Dariusza Jabłońskiego, w mistrzostwach Polski seniorów w Radomiu wywalczył srebrny medal. Blisko podium był Michał Biskupski, który ostatecznie musiał zadowolić się piątym miejscem.

20-letni Szymon Szymonowicz, wielka nadzieja chełmskich zapasów. przed mistrzostwami był zaliczany do grona kandydatów do medalu. Podopieczny Dariusza Jabłońskiego nie zawiódł oczekiwań i sięgnął po tytuł wicemistrza Polski w kategorii wagowej do 87 kg. Na radomskich matach stoczył cztery pojedynki. Pierwszy z Kamilem Zakrzewskim z Unii Racibórz, którego pokonał zdecydowanie.

W drugiej walce zawodnik Cementu Gryf Chełm zmierzył się z Kamilem Dzitkowskim z AKS Piotrków Trybunalski i też odniósł wyraźne zwycięstwo. W batalii o finał Szymonowicz po zaciętym boju wygrał z Sewerynem Szrederem z AZS AWF Warszawa. Chełmianin odniósł zasłużone zwycięstwo, choć rywal tanio skóry nie sprzedał.

W finale naprzeciwko podopiecznego trenera Jabłońskiego stanął reprezentant gospodarzy Arkadiusz Kułynycz (Olimpijczyk Radom), w ostatnim czasie chyba najlepszy w kraju zawodnik w tej kategorii wagowej. O osiem lat starszy od Szymona rywal kontrolował przebieg walki, wykorzystał swoje doświadczenie i odniósł pewne zwycięstwo.

Piąte miejsce w mistrzostwach, w kategorii do 63 kg, zajął Michał Biskupski. 21-letni reprezentant Cementu Gryf Chełm turniej rozpoczął od wygranej walki z Vasylem Stepą z Pogoni Ruda Śląska. W kolejnej walce, już o finał, uległ późniejszemu mistrzowi Polski Mateuszowi Szewczukowi z Unii Racibórz, a w pojedynku o brązowy medal musiał uznać wyższość Piotra Stolarczyka, również zawodnika Unii Racibórz.

W klasyfikacji klubowej zwyciężył Olimpijczyk Radom. Cement Gryf Chełm zajął ósme miejsce na 20 klubów. (r)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here